Registr dlužníků online zdarma

registry dlužníků

SOLUS registr dlužníků

Napsal admin • Aug 15th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

SOLUS registr dlužníků využívají hlavně nebankovní společnosti, ale také další finanční instituce. V článku se dozvíte co je to vlastně SOLUS registr dlužníků a jak funguje.

Zájmové sdružení SOLUS – registr dlužníků

Zájmové sdružení SOLUS sídlá v Praze a funguje již od roku 1999. SOLUS je zkratka z Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. V tomto registru dlužníků jsou zapojeny nejen nebankovní společnosti, ale také další finanční instituce. Často tento registr využívají i mobilní operátoři.

Jak se lidé dostanou do SOLUS registr dlužníků ?

Do registru dlužníků se dostanou lidé, kteří neplatí dlouhodobě svoje závazky. Můžete se jednat o půjčky, úvěr, hypotéky nebo faktury atd. Do registru dlužníků se můžete dostat i díky menší částce. Pokud se již do registru dlužníků SOLUS dostanete, tak nemáte šanci získat půjčku od instituce, která si prověřuje jestli jsou jejich noví klienti v registru dlužníků.

SOLUS registr dlužníků online

SOLUS registr dlužníků je dostupný online přes internet. Firmy tak dostanou informaci o tom jestli je klient v registru velmi rychle a nemusejí na nic dlouho čekat. V registru dlužníků SOLUS zůstává člověk celé 3 roky, až poté se záznam v registru dlužníků SOLUS automaticky vymaže.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

3 Responses »

  1. Je velice smutné, že v registru dlužníků se dostane i člověk, který nikdy neměl se žádným dluhem nic společného. Příklad má 60letá matka. Jedinou půjčku měla před 40lety novomanželskou. Od té doby nikdy žádnou půjčku neměla. Když ukončila stavební spoření a chtěla překlenovací úvěr na výměnu oken zjistila, že je v registru dlužníků. Nejen, že si musela zaplatit 200kč poplatek za vytáhnutí informací, kde bylo nakonec zjištěno, že je to omyl. Stálo jí to čas, nervy a starosti. Nikdo se jí ani neomluvil. Zajímalo by mě jak si registr SOLUS ověřuje, zda podaný návrh na zařazení do registru je oprávněný. Kamarádka se do registru dostala i přes to, že pojištění, které jí uniklo zaplatila ještě před vydáním platebního rozkazu soudem, takže soud návrh zamítnul, ale ze SOLUSU se rok snažila vymazat i přes to, že SOLUSU odesílala jak rozhodnutí soudu, kde bylo dané, že dluh je vyrovnán, tak další dokumenty. Naštěstí žádné půjčky nemám a vzhledem k těmto zkušenostem si nikdy ani žádnou nevezmu, jelikož abych pak byla vláčená nějakými institucemi v registru, to mi za to nestojí. Chtělo by to možná trošku vychytat mouchy, aby i poctivý lidé, kteří třeba opomenuli zaplatit jednu splátku ať již ze závažného důvodu atd. a společnost se neunavuje ani informovat, pak nasadí dlužné penále, protože se to vyplatí a šup do registru tak se mi to zdá dost neférové. Ale v našem státě se opravdu není asi co divit….

  2. S tím naprosto souhlasím, protože jsem zažila případ, kdy chybu v pozdní splátce dokonce zavinila banka,a to chybou v odeslání platby. Ale banka, která platbu neobdržela dala klienta za pozdní platbu do registru. Banka, která poslala špatně platbu chybu uznala, ale zasáhnout do registru a změnit záznam nedokázala. To je spravedlnost?

  3. Dobry den je mozne aby jste zabranili abych byl vyden ze jsem v registru?????

    Za odpoved dekuji