Registr dlužníků online zdarma

registry dlužníků

Registr dlužníků nahlížení

Napsal admin • Aug 15th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Registr dlužníků slouží hlavně k evidenci problémových klientů a dlužníků. V článku se dozvíte jestli je možné nahlížení do tohoto registru dlužníků.

Co je to registr dlužníků ?

Registr dlužníků si zřídily finanční instituce, aby se mohly efektivněji bránit před problémovými klienty. Dříve totiž žádný takový registr dlužníků neexistoval a tak existovaly lidé, kteří se půjčovaly u různých společností. Tyto půjčky vůbec nesplácely a přesto si mohly brát u dalších společností jiné půjčky. A tyto půjčky jim byly schválovány, protože tyto společnosti neměli jak zjistit že tento člověk má již problémy se splácením u jiné společnosti nebo firmy.

Registr dlužníků – je možné nahlížení ?

Do registru dlužníků mají přístup pouze finanční instituce, které jsou do něho také zapojené. Běžný obča nemůžete nahlížet do žádného registru dlužníků. Jestli jste v registru dlužníků se tak často dozvíte až při schvalování půjčky. Kdy vám to řeknou v bance nebo v nebankovní společnosti. Spousta lidí je totiž zapsaná v registru dlužníků a přitom vůbec nevědí, že v nějakém registru dlužníků jsou.

Kdy dojde k vymazání z registru dlužníků ?

Údaje o půjčkách, úvěrech a hypotékách se evidují v registru dlužníků opravdu hodně dlouho. K úplnému výmazu z registru dlužníků dojde až po dlouhých 3 letech. Což je hodně dlouhá doba a tak dlouhá nemá nikdo čas čekat. Kdo ví co bude za 3 roky ?


Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

12 Responses »

 1. Abych zjistil, zda jsem v registru dlužníků, tak musim jít do banky a zažádat si o úvěr, i když žádný nechci, neboť sám nemám možnost tuto informaci kdekoliv získat? To je slušná birokracie, ne?

 2. DOBRMANE SOUHLASIM S VAMI Zuzana

 3. Souhlasim s názory ostatních. Měl by existovat náhled a nebo alespoň nějaká možnost dozvědět se zdali člověk je nebo není v registru. Při schvalování úvěru už je na to docela pozdě ne????

 4. Na stránkách Solusu i Cbcb si můžete vytisknout formulář a požádat o zaslání svého výpisu- tato služba se zpoplatněna cca 250kč.

 5. Bohužel nemohu souhlasit že udane informace ziskáte za polatek vy sice zaplatíte 250kč dojde vám že nejste v registru a při žádání o půjčku vám zdělí něco jiného.Je to podvod.

 6. jak muzu zjistit jestli jsu v registru nemuzu se tam dostat

 7. Dit je to magořina bejt zapsanej v registru aniž otom třeba nevedet ne?? Dit by to meli přece dát vedet ne??Chudáci ti co třeba chtějí požádat o peníze a nakonec zjistí že nekde dluží a furt se jim to navišuje. Bože kam tenhle náš svět vubec roste?…Nechápu kdo to vymysel…A hlavně proč na 4 roky když už třeba má všechno zaplacený pane bože tohle je horší jak HORORRR…:-D Zajímalo by mně jeslti kdyby se tohle stalo nejakému poslanci nebo ták jestli by se to náhle nezměnilo:-D

 8. normálně jdeš do svý banky a bankovní poradce ti to řekne jestli tam jsi nebo ne o žadný ůvěr žádat nemusíš to je blbost

 9. Dámy a Pánové každá větší korporace (i nebankovní ) má přístup do registru dlužníků v kterém je jaká koliv maličkost např. jednou nezaplacený paušál pokuty u MHD atd

 10. jak se da vymazat z regystru SOLUS když dluh byl davno zaplacen?

 11. pokud nemohu on-line nahlédnout do seznamu/registru, tak takový registr je pro normálního člověka k ničemu. Ať ho mají jen banky nebo podobné instituce.

 12. nevím jak mám vymazat z registru Solus v bance jsem měla problém 2011když jsem přišla o práci a bývalí manžel neplatí do dnes viživné .tak jsem to do 20 zaplatila . ale už 3roky chodím do práce a potřebuji vymazat z registru Solus. Ale nevím jak.